KANGOO JUMPS

Kangoo Jumps, tescilli bir dünya markası ve fitness programıdır, kendi adını verdiği ayakkabılarıyla yapılmaktadır.

Kangoo Jumps Nedir?

2000’lı yılların başında artık tıp merkezlerinden çıkarak spor salonlarına giren Kangoo Jumps, 2010’lardan itibaren Türkiye’de de büyük ilgi görmekte ve hızla yayılmaktadır.

İnsanları spor yapmanın bazen sıkıcı bir zorunluluk olduğu hissinden kurtarıp, bunu müzik ve dans eşliğinde eğlenceli hale getiren Kangoo Jumps’ı siz de deneyebilirsiniz.

Sağlıklı ve fit olmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Kangoo Jumps Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Zaman içinde üzerinde birçok değişiklikler yapılmış ve en son 1990’lı yıllarda NASA, ayakkabılar üzerinde çalışmalar ve geliştirmeler yaparak, şu anki halini almasını sağlamış ve Kangoo Jumps’ı insanoğlunun icat ettiği en faydalı spor faaliyeti olarak adlandırmıştır. Bunun sebebi ise Kangoo Jumps’ın spor esnasında eklem, omurga ve kaslarımıza binen yük ve basıncı %80’e kadar absorbe etmesidir. Dolayısı ile spor yaparken ve yaptıktan sonra herhangi bir eklem veya yoğun kas ağrısı duyulmamaktadır.

Bunun yanında kardiovasküler sistem, lenfatik sistem, kan dolaşımı, trigliserit, kolesterol, şeker hastalığı, tansiyon, duruş bozuklukları gibi birçok fiziksel rahatsızlıklar üzerinde etkili olup; uyku problemleri, koordinasyon yeteneği, beyin fonksiyonlarının hızlı çalışması, dikkat artışının düzenlenmesi ve gelişiminde de etkin rol oynar. Tüm vücudu çalıştırarak aylık %3 oranında kemik gelişimine katkıda bulunur. Başlangıçta 1 saatte 600 ile 800 kcal/h, 2-3 ay içinde ise 1200-1500 kcal/h yakabilirsiniz.

Kangoo Jumps ile Kilo ve Kas Kontrolü

Kangoo Jumps ile kilo vermek lenfatik sistem ile ilişkilidir. Yeterince hareket etmezsek yüksek seviyede toksin lenf sistemine dolar ve hücrelerimizi zehirler. Bazı bölgelerde ise lenf sıvısı selülite dönüşür. Araştırmalar, lenf sistemimizin etkisi azaldığında metabolizma hızımızın da düştüğünü göstermiştir.

Kangoo Jumps’ı düzenli kullandığımızda metabolizma hızımız artacak ve kas elastikiyeti gelişecektir. Kangoo Jumps ile fazla kilosu olanlar yağ yakar, kilo verir. Kilo fazlası olmayanlar ise kas yapar ve kaslarını geliştirir. Bölgesel zayıflama için Kangoo Boot Camp programı uygulanır. Bu programda Kangoo Power sonrası 15-20 dakika yer hareketleri ile yağ yakmak için istediğimiz bölge çalıştırılır. Kangoo Jumps Egzersiz Süresi Her seans 45-60 dakika olmak üzere önerilen süre haftada 3-4 gündür.

Kangoo Jumps Ayakkabılarının Faydaları

G kuvvetini (yerçekimi yükünü) artırarak kas-iskelet sistemini güçlendirir.

Eklemleri sert zeminlerde yapılan egzersizler nedeniyle ortaya çıkabilecek kronik rahatsızlıklardan korur.

Vücut kompozisyonunu düzenler, kalbi ve kasları güçlendirir, daha etkin çalışmalarını sağlar.

Dokulara daha fazla oksijen deveran ettirir ve nefes almak için gerekli olan kapasiteyi arttırır.

Lenfatik dolaşımına yardımcı olur, kolesterol ve trigliserit seviyelerini azaltır.

Sistemin damarlarındaki kan pıhtılaşmasının hacmini azaltarak kronik ödemi önler.

Egzersiz eksikliği nedeniyle ortaya çıkan boyun, bel, baş ve diğer ağrılar için rahatlama sağlar.

Soğuk algınlığı, alerji, sindirim rahatsızlıkları ve karın hastalıklarını en aza indirir.

Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan kemik erimesini, derideki bağ dokusu öğelerinin hacim ve sayı bakımından azalmasını yavaşlatır.

Kontrol algısı kazandırır, dengeyi destekler. Fiziksel gelişimini sağlayan etkili bir yöntemdir.