Uluslararası bir KJ eğitmeni olabilmek için öncelikle Aerobik / Fitness alanında sertifikalı bir eğitim almış olmanız gerekir. Programların içerdiği konular; teknik ve pratik olarak katılımcılara profesyonel bir eğitim sunmaktadır.

Kangoo Jumps Fitness Programlarından herhangi birini başarıyla tamamlayan katılımcılar uluslararası geçerli Kangoo Jumps sertifikaları ile dünyanın birçok ülkesinde KJ eğitmeni olarak ders vermeye hak kazanırlar.

Her bir program eğitmenliği için ayrı bir sertifika edinmeniz gerekmektedir. Kangoo Jumps tarafından sunulan beş farklı özelliğe sahip Fitness programları aşağıda yer almaktadır.

Beden egzersizlerinin müziğin ritmine göre şekillendiği eğlenceli ve hareketlerin artarak koreografi çalışmalarına yönlendirildiği bir programdır.

Bu program düzenli olarak uygulandığında vücut yağlarını azaltmayı, fazla kalori yakmayı, hareketlere odaklanmayı ve dengeli bir egzersiz yapmayı sağlar. Egzersizlerin sadeliği, programı farklı yaş ve fiziksel durumdaki insanlar tarafından daha çok tercih edilir.

Kangoo Power ribaund ayakkabılarının özelliği katılımcıların eklemler üzerindeki zararlı etkilerini önlerken, eforlarını en üst düzeye çıkarmaya zorlar ve patlayıcı kas gücü arttırıcı teknik hareketlerinin kullanılmasını sağlar. Bu program aynı zamanda kardiyo¬ solunum dayanıklılığını geliştirerek tüm vücuda meydan okumak için tasarlanmış, interval antrenman ve motive edici bir programdır.

Grup Fitness eğitmenleri ve katılımcılar için genellikle dış mekanda askeri tarzda yapılan etkinlik temelli bir eğitimdir.

Koşu, sıçrama hareketleri, aralıklarla hız değiştirme, Aerobik ve Fitness egzersizleriyle bir bütün olan bu program, kondisyonu geliştirdiğinden kas gücünü ve dayanıklılığını arttırır. Açık havada yapılmasından dolayı uygunluk seviyesine bağlı olarak sahadaki zorluklar ve esneklik aktiviteleri akciğer kapasitesinin artmasını ve fiziksel durumunun iyileşmesini sağlar. Aynı zamanda diğer programlar gibi, müzik ve koordinasyon uyumu gerektirmez.

Dışarıda eğlenerek sıkılmadan yapabileceğiniz bir programıdır.

Çocukların yaratıcılığını teşvik eden ve özel olarak tasarlanmış oyunlar içeren fiziksel ve zihinsel çalışmaya yönelik basit ve kolay bir programdır.

6 yaşından itibaren her yaştan gençler için geliştirilen bu program koordinasyon, dayanıklılık, sağlam bir vücut ve kişisel beceri ve özgüven oluşturmak için hazırlanmıştır. Günümüzün sağlık sorunu olan Obeziteye ve strese karşı çıkmaya yardımcı olur.

Kangoo Discovery programı katılımcı çocukları motive eder, eğlenceli oyunlar ve egzersizler eşliğinde yaratıcılığını tehdit eden negatif enerjiyi pozitif hale getirir. Gücü, duruşu, kendine güveni ve takım ruhunu geliştirmek için çocukların eğitiminde etkili bir programdır.

Müzikle geliştirilen güvenli, enerjik, eğlenceli ve motive edici bir aerobik programıdır. Tüm yaş ve zindelik düzeyleri için uygundur.

Katılımcıların Biyo-mekanik strese bağlı eklem hasarlarını önlerken,etkin atlama tekniklerini öğrenerek daha çok eğlendikleri fonksiyonel bir programdır. Bu programa kaydolmadan önce temel bir Aerobik sertifikasına sahip olmak çok önemlidir. Aerobik direnç eğitimi için idealdir.
Kangoo Jumps Ribaund ayakkabıları amortisör görevi gördüğü için diğer popüler grup Fitness programlarından daha fazla fayda sağlar. Aynı zamanda eklem stresini de azaldır. Tramboline benzerliği hafiflik hissi yaratır ve etkin atlama tekniklerini öğreterek daha fazla eğlendirir. Yağ yakmanıza ve çok daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur.

Kangoo Jumps programları AFFA ( AMERİKA AEROBIK VE FITNESS DERNEĞİ ) , REP, FIA, SKILLSACTİVECAREERS tarafından tanınır ve onaylanır.
Öyleyse, programda yer alan tüm hareketlerle neler başarabileceğinizi hayal edin !

Dövüş sanatları unsurlarını içeren bir Fitness programıdır.

Program farklı türlerde kendini savunma, boks ve karate vuruşlarını aynı zamanda yumruklarını içermektedir. Bacak hareketlerinin boksta kullanılan yumruk hareketleriyle birleşmesidir. Daha fazla kondisyon arttırmak isteyenler için idealdir. Stresi pozitif enerjiye dönüştürmenin harika bir yolu olup, vücut teması olmadan tüm vücut egzersizlerini uygulayabileceğiniz yüksek seviyede bir programdır. Kangoo Jumps ayakkabılarının kullanımıyla eklemlerdeki stres azalır.

Artan güç, gelişmiş kas dokusuyla duruşunuzu düzeltmenize ve dengenizi arttırmanıza yardımcı olacaktır. Zihin ve beden için tam bir egzersiz programıdır.